Aslında çoğumuz biliriz buzdolabı boş olsa da dondurucudan olmadı ardiyedeki nohuttan bir sürü yemek yapabiliriz. Hepimiz yemek yemeği severiz  de yapmaya gelince peki?Mutfakta en uzun temizlik yapmak için girmiş, makarna, yumurta, çay üçgeninde gidip gelmiş biri olarak diyorum ki hepiniz bir şekilde mutfağa gireceksiniz. Ve bunu çok isteyerek, heyecanını tadarak yapacaksınız. Kendinizi önce bana sonra kendi güdülerinize ve damak tadınıza bırakın.
Elin değdiği hangi şey kötü olmuş ki.evdekiyemek.net 11 ekim 2017 de evliliğimin 6.ayında mutfağa uzun uzun girmemin bende yarattığı mutluluğu paylaşma isteğimden yola çıkarak oluşturulmuş bir hikaye aslında. Üniversiteye gitmeden önce mutfağı çok tanımayan biri olarak üniversiteyi kazanıp eve çıkınca temel ihtiyaçlarımızı gidermek maksadıyla mutfağa girmek zorunda kaldım. Ancak buralarda kalıcı olacağımı yaptığım ilk mercimek çorbasıyla anladım.
   Çünkü mutfak kendinizi özgür bıraktığınız, kelimeleri kullanmadan kendinizi ifade edebildiğiniz, tek tarifin kendi damak tadınız olduğu koca bir dünya. Hiçbir şeye bağımlı değilsiniz, hiçbir tarifi bir kalıba sokmak zorunda değilsiniz buna inanın, bazen çok saçma gibi gelen birçok yemeği denedim ve genel sonuç hep güzeldi.

Hayal gücünüzü zorlayın mutfak sizin kozanız.

Öznur Kizir Güvenbaş